Автомобільний партнер
Федерації тенісу України

TE анонсувала заплановані зміни.

28.11.2014

У столиці Угорщини, Будапешті, відбулися щорічні збори керівників європейських федерацій тенісу під егідою «Tennis Europe». ФТУ на цьому заході представляв виконавчий директор Євген Зукін. Основним завданням події є обмін досвідом TE і ITF танаціональних організацій, свого роду семінар, що дозволяє познайомитися з новітніми напрацюваннями основних міжнародних федерацій та, при можливості, екстраполювати його в рідних стінах.

— З 49-ти членів TE в Будапешті були присутні представники 32-х країн, розповідає Євген Зукін. — Людей було більше, оскільки деякі федерації були представлені двома делегатами.

— Чим можна пояснити, що зібралися не всі члени TE?

— У принципі, це нормальна, точніше природна практика. Ніколи не збирається повний склад навіть на основному заході — Конференції TE. У все є свої плани, свої графіки... Давайте називати речі своїми іменами: таким країнам, як Великобританія, Іспанія, Німеччина... особливого сенсу в отриманні додаткової інформації просто немає. Це цікавить, в першу чергу, тих, хто перебуває в стадії розвитку, не займаючи провідних позицій на світовій арені. Або ті, хто не задоволений своїм поточним становищем. Приємно, що Франція, фіналіст Кубка Девіса 2014, країна, що проводить Ролан Гаррос, відправила свого представника. Це був Генеральний секретар Бернар Гьюдічеллі ФФТ, який виступав з доповіддю про організацію роботи однієї з провідних тенісних федерацій світу. Деякі країни просто не мають можливості відправляти своїх представників через відсутність коштів...

— Напевно, був отриманий великий обсяг інформації...

— Дуже великий! І тепер нам необхідно його обробити, адаптувати до наших умов, вичленувати найбільш важливі аспекти і підготувати їх впровадження. Обговорювалося безліч питань, були анонсовані різні нові напрямки, за якими буде проводитися робота, проекти реформ... В основній своїй масі йшлося про можливі зміни на рівні дитячого, юнацького та аматорського тенісу, спрямованих, в першу чергу, для популяризації гри, підвищення масовості. Дуже важливим, вважаю, якраз те, що в Європі робиться особливий акцент на розвиток аматорського руху, на залучення в теніс не тільки молодих, а й дорослих людей, які не збираються ставити перед собою великі спортивні завдання. Саме в цьому і є основна ідея масовості.

— Які головні моменти, що стосуються професійного тенісу?

— Обговорювалося реформування формату розіграшу Кубка Девіса у Другій та Першої групах. За Другій зміни цілком можливі вже в найближчому майбутньому. Якщо формат буде схвалений федераціями, то швидше за все справа дійде і до Першої. Суть полягає в тому, щоб скасувати нинішню практику домашніх і виїзних матчів, а зробити все у форматі Третьою групи, або, якщо хочете, у форматі Першої групи Кубка Федерації — залишити один груповий раунд. Всі розуміють, що нинішня система покладає занадто велику фінансове навантаження на національні федерації, і якщо нічого не змінювати, то сама ідея масової участі в Кубку Девіса опиняється під загрозою. Також розглядається можливість проведення фіналу Кубка на нейтральній території. Навіть не так — у заздалегідь визначеному місці, як у футбольній Лізі чемпіонів. Крім того, йшлося про скасування турнірів серії ф'ючерс. Точніше, переформатування цих змагань. Дозволити використання сіток, зручних організаторам: 16 учасників, 32, 64... Прибрати призовий фонд, але гарантувати всім учасникам повне «хоспітеліті». Зберегти нарахування очок у професійний рейтинг. З одного боку, це полегшить фінансове навантаження на гравців (їм буде достатньо оплатити дорогу), з іншого, мабуть призведе до скорочення кількості подібних турнірів. Вони втратять інтерес для таких країн, як Туреччина і Єгипет, де організатори заробляли гроші на проживання і харчування тенісистів. Втім, це тільки проект, проте він може набути чинності вже в 2016 році.

Прес-служба ФТУ