Федерації тенісу України

Коментарі Михайла Філіми та Сергія Стаховського після парного матчу (+ВІДЕО)

06.04.2013

Михайло Філіма, капітан збірної України:

- На цей матч ми виходили аж ніяк не відбувати номер. Мовляв: проти нас грає дуже сильна пара. Хоч вони справді – чудовий дует, проти якого ми мали певні напрацювання. Початок гри був не за нами, але, можливо, це і закономірно, адже хлопці не мають змоги часто грати разом пару, на відміну від опонентів. Прикро, що все так закінчилося, адже, певним чином, ми вже переламали хід гри, але, як у тенісі це постійно і буває, все вирішили один – два м’ячі. Втім, є і позитивний момент: потенціал нашої команди такий, що ми здатні протистояти будь-яким парам. До гравців немає жодних претензій: вони зіграли дуже непогано. Можливо, десь не вистачило зіграності, досвіду подібних ситуацій, яка, наприклад, склалася у 5-му сеті сьогодні. Нічого катастрофічного не відбулося. На цьому матч не закінчується, ми у нормальному настрої. Завтра будемо виходити грати, і, як на мене, у нас непогані шанси на загальний успіх.

- У першому матчі неділі Долгополову протистоятиме Ерікссон. Як вважаєте, зможе він відновитися після матчу п'ятниці?

- Сьогодні він до парного матчу на корт взагалі не виходив, не тренувався. Вважаю, йому зараз непросто. Це вже питання до фізіотерапевтів: чи зможуть вони його відновити до завтрашньої днини, і як він зможе зіграти проти Долгополова. Для них це певне навантаження: наприклад, для шведа, тому що перемога видається досить близькою. Тож все залежатиме від того, наскільки він впорається не лише із фізичним навантаженням після гри з Денисом, але й з психологічним тиском щодо того, що є шанс перемогти у цьому протистоянні.

Сергій Стаховський:

- Додати щось до сказаних переді мною слів важко. Лише хочу подякувати глядачам, які прийшли, щоб підтримати нас і не залишили нас одних, коли рахунок став – 0:2. Вважаю, що чимала частина боротьби, яка була сьогодні, - це завдяки уболівальникам! Сподіваємося, що і завтра вони прийдуть і підтримують!

- Як самопочуття після важких перельотів і зміни часових поясів?

- Ми зіграли 5 сетів, і не можу сказати, що у меня були якісь фізичні проблеми навіть у 5-й партії. Почуваю себе абсолютно нормально. Тепер все залежить від рішення капітана.

- Що не виходило у сьогоднішній зустрічі?

- На початку матчу не виходило добре приймати. Те, що у команді суперника один грає правою рукою, а інший – шульга, екстремально ускладнювало прийом, адже обертання м’яча у кожному геймі було різним. До третього сету, можна сказати, дещо призвичаїлись, тактично видозмінили певні елементи, а реалізований брейк дав нам не так щоб надію, але розуміння, що ми граємо з ними на рівних, і що у нас справді є хороший шанс поборотися, що ми і продемонстрували. Завдяки уболівальникам ми завелися, більше запалилися цим одним брейком, тож дуже прикро, що не вдалося цього втримати у 5-му сеті. Все могло б бути інакшим.

- Ви інколи спілкувалися із суддею...

- Неприємно, коли граєш вдома, а суперечливі м’ячі віддають не тобі. Не можу сказати, що судді помилялися. Просто у всіх суперечливих моментах нам не допомогали жодного разу. Наприклад, коли Денис подавав у 5-му сеті за рахунку – 4-4, м’яч йшов дуже близько і, можливо, зачепив таки лінію. Ми граємо вдома, але цього не фіксують. За кордоном подібного не трапляється.

Михайло Філіма: - Уточню – мова не про те, що судді вплинули сьогодні на результат. Певні помилки є усюди, навіть там, де розташовані системи відеоповторів. Тому хіба що трохи прикро, що були моменти, де нам могли допомогти, але загалом все було добре.